Inauguracja roku szkolnego 2024/2025

2 września 2024 roku społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu rozpoczęła nowy rok szkolny. Uroczystość otworzyła przewodnicząca szkoły Wiktoria Florczak, która w krótkim zarysie historycznym nawiązała do wybuchu II wojny światowej oraz podkreśliła, że należy czcić pamięć o tych wydarzeniach i poległych. Swoje przemówienie zakończyła prośbą o minutę ciszy dla ofiar „tamtych dni i nocy”.

Następnie głos zabrała pani dyrektor szkoły Małgorzata Zielińska, przywitała wszystkich zgromadzonych na auli szkolnej, życzyła owocnej i dobrej współpracy zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Przedstawiła nową panią wicedyrektor szkoły Halinę Kępkę, nowo zatrudnionych nauczycieli oraz powitała klasy pierwsze. Pani dyrektor życzyła wszystkim owocnej pracy, sukcesów edukacyjnych i satysfakcji z wykonywanej pracy. Zaakcentowała też, że dużym wydarzeniem dla społeczności naszej szkoły będzie oddanie do użytku długo wyczekiwanej nowoczesnej hali sportowej, której uroczyste otwarcie planowane jest na październik br.

Z kolei przewodnicząca szkoły, zwracając się do uczniów i nauczycieli, życzyła wszystkim udanego roku szkolnego, zachęciła do nowych wyzwań i zapewniła pierwszoklasistów, że starsi koledzy zawsze służą pomocą i dobrym słowem.

Na zakończenie akademii przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli kwiaty pod pomnikiem patrona szkoły, Władysława Grabskiego. Natomiast młodzież udała się do klas razem z swoimi wychowawcami, gdzie zostały przekazane im wszelkie informacje organizacyjne związane z nowym rokiem szkolnym 2024/2025.