Dzień Chłopaka w Ekonomiku

W poniedziałek 30 września 2024 roku społeczność naszej szkoły obchodziła Dzień Chłopaka. Jak co roku, program był bogaty i niezwykle interesujący.
Już od pierwszej przerwy w holu czynna była Kawiarenka Uczniowska , w której, za niewielką cenę, można było nabyć słodkie wypieki oraz napoje. Zaangażowane osoby miały również możliwość zintegrowania się ze sobą.

O 10.00 w szkolnej auli powitaliśmy gościa specjalnego – pana Przemysława Szafrańskiego, który znany jest z takich programów telewizyjnych jak ” Wojny samochodowe” , ”Duda kontra Szafrański” czy ”ABC motoryzacji”.

Pan Przemysław jest wielkim pasjonatem motoryzacji, która stała się nie tylko prawdziwą pasją, ale też ciekawym sposobem na życie. Spotkanie, w którym uczestniczyła jedynie męska część ZSP nr 4, okazało się dużym sukcesem. Pan Szafrański nawiązał bardzo dobry kontakt z publicznością i chętnie odpowiadał na pytania .

W tym samym czasie, w bibliotece szkolnej, odbyła się akcja głośnego czytania ”Czytamy z Sercem”, której celem było propagowanie czytelnictwa oraz promowanie wiedzy o sercu i dbaniu o układ naczyniowo – krwionośny. Udział w tym przedsięwzięciu wzięli nauczyciele oraz uczennice szkoły.

Dzień Chłopaka w Ekonomie zakończył się happeningiem – „Spacer serc”, podczas którego uczniowie wraz z opiekunami, niosąc transparenty propagujące książkę i czytelnictwo, odbyli 45 – minutową przechadzkę ulicami naszego miasta, której sprzyjała słoneczna i ciepła aura.