Nauczyciele wychowania fizycznego i uczniowie ZSP nr 4 w XXIV Biegu Papieskim

W niedzielę 13 października w całej Polsce obchodzony był XXIV Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”, upamiętniony w Łowiczu Mszą świętą w bazylice katedralnej i Biegiem Papieskim ulicami miasta. Uczestnicy Biegu, w tym nauczyciele wychowania fizycznego z młodzieżą naszej szkoły, spotkali się na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 przy kamieniu – w miejscu papieskiej celebry sprzed 25 lat.
Biegacze pokonali trasę prowadzącą ulicami: Papieską, Jana Pawła II, Stanisławskiego, Nowym Rynkiem, Kozią i Podrzeczną do pomnika papieża na Starym Rynku, gdzie zakończono bieg.

Na zakończenie zawodnicy otrzymali symboliczne złote medale wręczane przez ordynariusza diecezji łowickiej bp. Wojciecha Osiala, zastępcę burmistrza Łowicza – Jacka Kłosa i ks. Zbigniewa Przerwę – diecezjalnego koordynatora Dnia Papieskiego w Łowiczu.

Zwieńczeniem obchodów XXIV Dnia Papieskiego była wspólna fotografia jego uczestników oraz zaśpiewanie „Barki” – ulubionej pieśni Jana Pawła II.