Handlowcy z IV TC z wizytą w HAZBI

11 listopada 2024 roku grupa handlowców z klasy 4 TC, w ramach przedmiotu Organizacja pracy w hurtowni, odwiedziła hurtownię HAZBI w Łowiczu. Prezes firmy, Pani Halina Wróbel, przedstawiła uczniom strukturę i zasady działania firmy rodzinnej, jaką jest HAZBI, która na rynku łowickim funkcjonuje od trzydziestu lat. Omówiła najważniejsze aspekty jej handlowej działalności, tj. czym zajmują się poszczególne działy hurtowni, dostawcy i odbiorcy towaru, sposoby pozyskiwania nowych kontrahentów.

Młodzież miała okazję obejrzeć magazyn hurtowni z jego podziałem na poszczególne asortymenty, zapoznać się z techniką znakowania towaru przeznaczonego do sprzedaży detalicznej i urządzeniem do szybkiej jego lokalizacji w obszernej przestrzeni magazynowej. Ponadto uczniowie uczestniczyli w procesie przygotowywania produktów do wysyłki dla poszczególnych odbiorców.

Na koniec, ku miłemu zaskoczeniu , wszyscy uczestnicy lekcji w hurtowni otrzymali od Pani Prezes drobny upominek.

Niewątpliwie, wizyta w HAZBI była cennym doświadczeniem dla przyszłych handlowców, z których może niejeden, zainspirowany rodzinną firmą HAZBI, w przyszłości otworzy własną działalność handlową.