Udział spedytorów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej

W piątek, 11 października punktualnie o godzinie 10.00, odbył się w naszej szkole I stopień Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. To już kolejna, 3 edycja Olimpiady, której organizatorem jest Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu.
Celem Olimpiady jest m.in. podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, odkrywanie oraz rozwijanie uzdolnień i pasji uczniów w obszarze branży TSL, pobudzanie ich twórczego myślenia, wspomaganie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu.

Uczniowie, którzy przystąpili do szkolnego etapu rozwiązywali test składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Odpowiadali na pytania dotyczące m.in. elektronicznej wymiany danych, dokumentów używanych do odprawy celnej czy międzynarodowych konwencji dotyczących przewozu ładunków.

Wyniki zostaną przesłane do szkoły 25.10.2024 r.