Spacer szlakiem literackim po Łowiczu to nie tylko wycieczka w przestrzeni, ale i w czasie. Pan Zdzisław Kryściak, prezes Koła Przewodników im. Anieli Chmielińskiej w Łowiczu PTTK Łowicz, zabrał naszych uczniów na wędrówkę, pełną niezwykle ciekawych wątków historycznych. Klasy 3TC i 2TD, 13 marca, miały okazję odkryć miasto przez pryzmat jego literackiego dziedzictwa. Okazało się, że Łowicz to prawdziwa skarbnica inspiracji, przyciągająca znakomitych pisarzy!Przewodnik pokazał uczniom miejsca, które zainspirowały znane nazwiska polskiej literatury. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie pisarze przybywający do Łowicza spędzali czas, kogo odwiedzali, co ich fascynowało oraz jak Łowicz pojawia się w ich utworach. Mówił m.in. o Jarosławie Iwaszkiewiczu, Henryku Sienkiewiczu, Marii Konopnickiej i wielu innych, w tym o Leonie Rygierze, autorze „Sonetów łowickich”, który był nauczycielem w naszej szkole.
W Muzeum Guzików podziwiali eksponaty przekazane na wystawę m.in. przez Wisławę Szymborską, Jarosława Iwaszkiewicza, Sławomira Mrożka.
Zdzisław Kryściak gorąco namawiał młodzież do lektury „Tajemnic podziemnego lochu” Ryszarda Doroby – książki przygodowej, której akcja rozgrywa się w naszym mieście.
Spacer szlakiem literackim po Łowiczu to ciekawa lekcja, która pozwoliła na nowo odkryć miasto, zrozumieć jego literacką magię i docenić wyjątkową atmosferę, która przyciąga twórców do dziś!